Situácia na riekach Poprad a Dunajec je i napriek silným zrážkam pokojná

06.05.2010 Poprad

Poprad 6. mája (TASR) – Po výdatných zrážkach, ktoré zasiahli aj tatranskú a podtatranskú oblasť, majú hladiny riek Poprad a Dunajec stúpajúcu tendenciu, avšak nedosiahli ešte ani prvý stupeň povodňovej aktivity.
Riaditeľ správy Dunajca a Popradu Anton Baláž pre TASR uviedol, že podľa vývoja počasia môžu rieky v najbližších dňoch dosiahnuť prvý až druhý stupeň povodňovej aktivity.
„Situáciu monitorujeme a v prípade nutnosti dáme návrh príslušným orgánom na vyhlásenie povodňovej aktivity, “ konštatoval. Správa monitoruje menšie i väčšie toky, na tých menších môžu problémy spôsobiť búrky a nárazové zrážky. „Búrky sa väčšinou prejavia na tých malých tokoch a prítokoch, lebo väčšie toky ten úhrn búrkových zrážok unesú, “ priblížil Baláž.
 

Vyberte región

mark